Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Atama Puanları 2025
Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü için 2025/2 yerleştirme döneminde 30 kadro açıldı ve en düşük taban puan 80.03 oldu. Kadrolar 4 yıllık (lisans), 2 yıllık (ön lisans) düzeylerinde açıldı. Sitede 1 döneme ait veri bulunuyor; aşağıdaki tablodan dönemler arasındaki değişimi karşılaştırabilirsin. Veriler ÖSYM'nin yayımladığı resmî sonuç belgelerinden alınmıştır.
- Kadro kaydı
- 15
- Toplam kontenjan
- 30
- En düşük taban puan
- 80.03
- En yüksek taban puan
- 93.89
Dönemlere göre taban puanlar
| Dönem | Öğrenim düzeyi | Kadro | En düşük | En yüksek |
|---|---|---|---|---|
| 2025/2 | Lisans | 25 | 80.03 | 93.89 |
| 2025/2 | Ön Lisans | 5 | 80.38 | 86.22 |
Taban puanlar her dönem kontenjana, başvuru sayısına ve sınavın zorluğuna göre değişir; geçmiş dönem verisi gelecek dönem için garanti oluşturmaz.
En çok kadro açılan unvanlar
- Mühendis10 kadro · 84.36
- Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni6 kadro · 90.86
- Tekniker5 kadro · 80.38
- Veznedar3 kadro · 80.03
- Bilgisayar İşletmeni3 kadro · 80.77
- Tahsildar2 kadro · 80.31
- Mimar1 kadro · 89.33
- LisansŞanlıurfaMerkez2025/2
Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni
- En küçük
- 90.86
- En büyük
- 93.89
- Kontenjan
- 6
- Yerleşen
- 6
- LisansŞanlıurfaMerkez2025/2
Mühendis
- En küçük
- 90.09
- En büyük
- 90.09
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- LisansŞanlıurfaMerkez2025/2
Mimar
- En küçük
- 89.33
- En büyük
- 89.33
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- LisansŞanlıurfaMerkez2025/2
Mühendis
- En küçük
- 89.01
- En büyük
- 89.01
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- Ön LisansŞanlıurfaMerkez2025/2
Tekniker
- En küçük
- 86.22
- En büyük
- 86.22
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- LisansŞanlıurfaMerkez2025/2
Mühendis
- En küçük
- 85.04
- En büyük
- 85.50
- Kontenjan
- 4
- Yerleşen
- 4
- LisansŞanlıurfaMerkez2025/2
Mühendis
- En küçük
- 84.53
- En büyük
- 85.08
- Kontenjan
- 2
- Yerleşen
- 2
- LisansŞanlıurfaMerkez2025/2
Mühendis
- En küçük
- 84.36
- En büyük
- 92.06
- Kontenjan
- 2
- Yerleşen
- 2
- Ön LisansŞanlıurfaMerkez2025/2
Tekniker
- En küçük
- 83.47
- En büyük
- 83.47
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- Ön LisansŞanlıurfaMerkez2025/2
Tekniker
- En küçük
- 83.23
- En büyük
- 83.23
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- Ön LisansŞanlıurfaMerkez2025/2
Tekniker
- En küçük
- 80.81
- En büyük
- 80.81
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- LisansŞanlıurfaMerkez2025/2
Bilgisayar İşletmeni
- En küçük
- 80.77
- En büyük
- 81.17
- Kontenjan
- 3
- Yerleşen
- 3
- Ön LisansŞanlıurfaMerkez2025/2
Tekniker
- En küçük
- 80.38
- En büyük
- 80.38
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- LisansŞanlıurfaMerkez2025/2
Tahsildar
- En küçük
- 80.31
- En büyük
- 88.93
- Kontenjan
- 2
- Yerleşen
- 2
- LisansŞanlıurfaMerkez2025/2
Veznedar
- En küçük
- 80.03
- En büyük
- 80.73
- Kontenjan
- 3
- Yerleşen
- 3
Kaynak ve sorumluluk: Puanlar ÖSYM'nin KPSS-2026/1 yerleştirme sonuçlarına ilişkin resmî belgelerinden aktarılmıştır; tahmin içermez. Taban puanlar her dönem kontenjan, aday sayısı ve sınav zorluğuna göre değişir; geçmiş dönem verisi gelecek dönem için garanti oluşturmaz. Güncel ve resmî bilgi için osym.gov.tr adresini esas alın.
Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü atama puanları hakkında sık sorulanlar
- Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü kaç puanla atanır?
- Sitedeki verilere göre Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü kadrolarında en düşük taban puan 80.03, en yüksek taban puan 93.89. Bu, geçmiş yerleştirme dönemlerinde fiilen yerleşen adayların puanlarıdır; gelecek dönem için bir taahhüt değildir.
- Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü en son hangi dönemde kaç kadro açtı?
- En son 2025/2 yerleştirme döneminde toplam 30 kontenjan açıldı. Sayfadaki tabloda dönem dönem kontenjan ve taban puan değişimini görebilirsin.
- Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü hangi öğrenim düzeylerinde alım yapıyor?
- Sitedeki kayıtlara göre 4 yıllık (lisans), 2 yıllık (ön lisans) düzeylerinde kadro açılmış. Yukarıdaki sekmelerden düzeye göre süzebilirsin.
- Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü en çok hangi unvanlarda kadro açtı?
- En çok kadro açılan unvanlar: Mühendis, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Tekniker.
- Bu puanlar gelecek dönem için geçerli mi?
- Hayır. Taban puanlar her dönem kontenjana, başvuran aday sayısına ve sınavın zorluğuna göre değişir. Geçmiş dönem verisi yalnızca fikir verir; resmî ve güncel bilgi için ÖSYM kılavuzlarını esas alın.
Unvana göre atama puanları
İle göre atama puanları
Diğer kurum sayfaları
Bu puanlar sana yetiyor mu?
Puanını gir; geçmiş dönemlerde bu puanla hangi kadrolara yerleşildiğini, kaç puan eksiğinle hangilerini kaçırdığını gör.
Puanını yükseltmek için
Atama puanı, girdiğin sınavdaki netlerinle belirleniyor. Ücretsiz çalışma araçları:

